Noć knjige – 22. travnja

Program Noći knjige u Gradskoj knjižnici Solin:

22. travnja (petak) Teatrin GKS

Program za djecu

17.00 h – Šuma Striborova – projekcija animiranog filma povodom 100-te obljetnice objave „Priča iz davnine“ I.B. Mažuranić

17.30 h – Rečenica, rečenica – pričica! – djeca sudjeluju u stvaranju zajedničke priče

GLAVNI PROGRAM

19.30 h – NAJDRAŽI CITAT – koje rečenice iz knjiga pamtimo i zašto? Svi su pozvani sudjelovati i pročitati svoj najdraži citat!

Prigodni program:
– Mjerom po mjeri – humoristična dramska igra uz 400-tu obljetnicu smrti W. Shakespearea i M. de Cervantesa – tekst: Jurica Benzon; dramatizacija: Zorana Kačić Čatipović; izvode polaznici Škole glume GKS: Ivana Komić, Srđan Ravlić Katija Sičić, Veselin Vetma i Jurica Benzon

– Dječji vokalni ansambl GKS „Tići s Jadra“ (Ela Kotarac, Marta Mamić, Laura Cetinić, Lucija Ćurković i Tanja Vučković): ”Puštam sve” pjesma iz animiranog filma ”Snježno Kraljevstvo” (adaptacija: Jelena Čilaš)

– Natalia Mytko: ‘My heart will go on”

– Izložba radova učenika Škole likovnih umjetnosti Split – „Putovanja Chagallovim snovima“ uoči aukcije koja će se održati 29. travnja kao dio humanitarne akcije Inner Wheel kluba Split za kupnju ultrazvučnog kardiološkog uređaja za Odjel neonatologije Klinike za ženske bolesti i porode u Splitu.