U prostorima Gradske knjižnice Solin postavljena je izložba „Sveti Jeronim: ljubitelj i prevoditelj Božje riječi“. Izložene su knjige sv. Jeronima te knjige koje su o sv. Jeronimu napisali drugi autori. Ova mala izložba trebala je biti postavljena još prošle godine u sklopu Dana kršćanske kulture, a u povodu obilježavanja 1600. obljetnice smrti svetog Jeronima. Kako su zbog pandemije Dani kršćanske kulture otkazani i prošle i ove godine, mi u Knjižnici odlučili smo barem na ovakav način obilježiti godišnjicu smrti sveca kojeg štujemo kao zaštitnika bibličara, književnika, arheologa, knjižničara, arhivista, prevoditelja, studenata i dakako, rodne mu Dalmacije.

Jeronim 2021 1

Jeronim 2021 2