U sklopu ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige organizirali smo i ciklus pričaonica za djecu pod nazivom „Čitam priče hrvatskih autora“. Pričaonice su održane u svim našim Ograncima i Središnjoj knjižnici u Solinu, a priče je čitala knjižničarka Iva Klišanin. Na nekim pričaonicama pročitala je 3-4 priče, a na traženje djece u Vranjicu ih je pročitala čak 10. Nakon svake pričaonice djeca su razgledavala Knjižnicu i Dječji kutak, potražili su i prolistali i priče stranih autora, a za nagradu što su bila dobra i pažljivo slušala, dobila su i prigodne darove, a što drugo, nego slatkiše, karamel bombone. Jedna djevojčica u Vranjicu zaslužila je i dodatnu nagradu, naime, njoj je ispao prvi zubić pa ju je Zubić vila Knjižničarka uz karamele darovala još i gumenim bombonima.