Povodom Međunarodnog dana dječje knjige (2. travnja) Gradska knjižnica Solin raspisuje Natječaj za najbolju priču za djecu (kratku priču, bajku, basnu) čiji je sadržaj namijenjen djeci predškolskog uzrasta i učenicima nižih razreda osnovne škole (u daljnjem tekstu Natječaj).

• Na Natječaj se mogu prijaviti autori stariji od 18 godina.
  • Autori na Natječaj šalju jednu priču koja ne smije prelaziti 18 000 znakova s razmacima.
  • Priča treba biti napisana na hrvatskom jeziku te ne smije biti ranije objavljena.
  • Priča treba biti lektorirana.
  • Priča treba biti napisana na računalu u formatu .doc ili .docx, ime dokumenta mora biti istovjetno naslovu priče, a osim nadimka (nicka, lozinke) kojim se potpisuje priča, nikakvi podatci o autoru se ne smiju navoditi. Dokument treba biti napisan oblikom slova Times New Roman, veličine 12, a prored treba biti 1,5.
  • U tekstu e-poruke autori obavezno trebaju navesti ime i prezime, adresu stanovanja, godinu rođenja i nadimak (nick) kojim potpisuju priči, a samu priču priložiti u privitku (attachment). Kao predmet poruke (subject) navesti naslov priče. Knjižnica će osobne podatke autora koristiti isključivo u identifikacijske svrhe za potrebe provedbe Natječaja u skladu s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka i Pravilnikom o obradi i zaštiti osobnih podataka Gradske knjižnice Solin.
  • Natječaj je otvoren od 2. travnja 2022. - Međunarodnog dana dječje knjige - do 2. travnja 2023.
  • Nepotpune prijave, prijave pristigle izvan roka, kao i radovi koji nisu pristigli elektroničkom poštom, neće biti uzeti na razmatranje.
  • Prosudbeno povjerenstvo će izabrati tri najbolje priče koje će biti objavljene na mrežnim stranicama Gradske knjižnice Solin. Najbolji radovi, prema ocjeni Prosudbenog povjerenstva, objavit će se u Zborniku koji će biti nazvan prema najboljoj priči.

Napomena: Samim činom slanja priče na Natječaj, autor pristaje na eventualno objavljivanje njegovog rada u zborniku.

Izrazi koji se koriste u ovom Natječaju, a imaju rodno značenje, koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski spol.

natjecaj 123