Na blagadan svete Lucije Teatrin Gradske knjižnice Solin posjetili su prvo učenici drugih razreda OŠ don Lovre Katića, a potom i djeca iz DV-a Paun. Iako nas nije posjetila sama sveta Lucija, razlog njihovog dolaska itekako je povezan s ovim blagdanom. Naime, naš knjižničar Jure Benzon u petak, 10. prosinca, predstavio je svoju slikovnicu "Svjetlo Lucijinih očiju" pa su djeca došla poslušati priču o svetoj Luciji. Priču o svetoj Luciji pročitao im je sam autor nakon čega su uslijedila brojna pitanja, neka od njih su bila uistinu izazovna za odgovoriti, ali naš se Jure odlično nosio s malim radoznalcima koji su iz Teatrina na kraju otišli bogatiji za još jednu ispričanu im priču i sva ona znanja koja su dodatno stekla kroz pitanja i odgovore na kraju susreta. Na kraju su pale i zajedničke fotografije za uspomenu na ovaj zanimljiv susret s autorom.

267733496 10158944509054032 8087363551930894354 n