Svoje putovanje s punom vrećom darova Sveti je Nikola nakratko prekinuo svrativši i u naš Teatrin.

U Teatrinu su ga čekala djeca iz DV-a Paun, prvo su poslušala priču o Svetom Nikoli, a onda su pogledala kratki dokumentarac o ovom zaštitniku pomoraca, djevojaka, siromaha, studenata, farmaceuta, pekara, ribara, zatvorenika, trgovaca, putnika i njima najdraže, zaštitnika djece kojoj svakog 6. prosinca donosi darove. Na kraju su djeca pjesmom dozvala Svetog Nikolu, a kako su svi bili dobri, Sveti je Nikola u Teatrin stigao bez Krampusa i šiba, samo s punom vrećom darova...