Izložba "Tragom Bijelog jelena" boravit će u Teatrinu do četvrtka 23. rujna, a nakon toga seli u neki drugi kraj Hrvatske. Uspomenu na ovu zanimljivu izložbu imat će i djeca koja su se u subotu 18. rujna okupili na likovnoj radionici koju je vodila akadamska slikarica Anita Jakelić Bačić. Tema radionice bila je priča "Zeko u autobusu" koju su napisali Marino Zurl i Branislav Glumac, a koju je u originalnom izdanju oslikao Josip Generalić. Upravo te ilustracije iz originalnog izdanja slikovnice izložene su u solinskom Teatrinu pa su djeca okupljena na radionici inspiraciju potražila i u priči i u Generalićevim ilustracijama. Osim njihovih crteža za uspomenu će im ostati i fotografije s radionice.