Gradska knjižnica Solin poziva vas da podržite zajedničku humanitarnu akciju "DOBROGRAD" na kojoj će se prikupljati sredstva za kupnju računalne opreme za OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Gora u Petrinji, stradaloj u potresu.

„Dobrograd“ se ove godine održava u suradnji Udruge „MI“ – Split sa splitskom Osnovnom školom Lučac i zakladom za poticanje razvoja civilnog društva, razvoja filantropije, stipendiranje učenika i studenata „Kajo Dadić“ te na EU projektu „Aktivna i kvalitetna starost“.

Humanitarna akcija ima za cilj promociju filantropije i osnaživanje međugeneracijske suradnje između baka, djedova i unuka.

Promocijom filantropije osvještava se važnost solidarnosti prema ranjivim skupinama u društvu, a djecu osnažuje za dobročinstvo.

Prva faza humanitarne akcije započinje 1.9.2021. godine gdje će se prikupljati dječje knjige i stripovi u suradnji s:

• GKMM Bol-Plokite i GKMM Bačvice u Splitu
• GKMM Podstrana
• Gradskim knjižnicama u Kaštel Starom i Kaštel Sućurcu
• Grad Solin
• GK Solin
• Ogranak Mravince-Kučine
• Ogranak Vranjic
• Ogranak Sveti Kajo

Apeliramo da darovane knjige budu u dobrom stanju kako bi ih udomile druge obitelji s djecom!