Gradska knjižnica Solin priredila je za solinsku djecu još jednu lijepu i veselu dječju predstavu u izvedbi Kazališta Prijatelj. Predstava ''Igra se nastavlja'' odigrana je u Parku na Bilankuši, a u ambijentu i predstavi uživali su podjednako i djeca iz Dječjih vrtića Paun, Patkica i Mala sirena i djeca koja su zajedno s roditeljima došla na predstavu i sami glumci kojima u posljednjih godinu i pol itekako nedostaje interakcije s njihovom najdražom publikom.

Predstava ''Igra se nastavlja'' temelji se na pjesmama Grigora Viteza čime Kazalište Prijatelj pokušava pokazati i dokazati da u ovo vrijeme kada se poezija sve manje i čita i piše Vitezovo djelo još uvijek može djeci biti zanimljivo i privlačno kao i svaka druga dječja igra.

Poezija ne pripada prošlosti i u vrijeme računalnih igrica još uvijek se može uspješno boriti za dječju naklonost. Koliko je pak ona važna u odgoju i obrazovanju djeteta i nije potrebno posebno objašnjavati.

Poezija je igra, ali i igrajuća spoznaja. Znanje, racionalno i emocionalno, koje kroz nju dobijamo ostaje u nama cijeli život, lakše u nas ''ulazi'' a teže se zaboravlja.

Predstava ''Igra se nastavlja'' afirmira veselu igru u kojoj dijete uz najobičnije stvari može biti što god zaželi.

U nastavku vam donosimo atmosferu s predstave prikazane kroz fotografije...

igra se nastavlja 1

igra se nastavlja 2