Bilo je u petak, 10. studenog 2017.g. u Teatrinu Gradske knjižnice Solin i veselo i romantično, a kako bi drugačije i bilo kada nam je u goste stigao naš poznati pjesnik, prevoditelj, kazališni i likovni kritičar, redatelj, feljtonist, esejist, pisac za djecu i dramski pisac, gospar i akademik, Luko Paljetak. Bila je ovo prva autorska večer Luka Paljetka u Solinu, a u njegovim stihovima podjednako su uživali i odrasli i djeca. Za glazbeni ugođaj pobrinuo se Darko Matičević koji je uglazbio veliki broj Paljetkovih pjesama pa je tako i solinska publika imala priliku uživo čuti neke od njih poput antologijskih Ljubičastih kiša i Marin Držić... Do ponovnog susreta za uspomenu ostaju lijepi trenuci zabilježeni na priloženim fotografijama...

Kralja Zvonimira 117 d
21210 Solin